HP 15-AC033TX 15.6-inch HD LCD LED Replacement Laptop Screen (1366 x 768, 30 Pin eDP)
HP 15-AC033TX Replacement LCD Laptop Screen (15.6 Inches, 1366 x 768, 30 Pin eDP)
10-day free pickup and delivery
 Full refund in case of item not delivered
In-transit damage insurance
  • Availability: IN STOCK
  • Model: HP 15-AC033TX
7 Products Sold
1517936 Views
This HP 15-AC033TX Screen is a 15.6 inch diagonal a-Si TFT-LCD display with with integrated WLED lighting system.
This HP 15-AC033TX Screen has a Resolution of 1366 x 768 (WXGA) Pixels with aspect ratio of 16:9 (W:H). Its backlight is powered by LED and LED Driver and has integrated 30 Pin eDP Connector with power supply voltage of 3.3V. This LCD display has a Refresh Rate of 60Hz. This HP 15-AC033TX Display is covered with hassle free warranty from pctech.co.in INDIA’s #1 Laptop Spare Parts website so buy with FULL CONFIDENCE.