ASUS ROG Strix G15 G513IE-HN040WS 15.6" 144Hz FHD LCD LED Laptop Screen Display (1920x1080, 40 Pin)
10-day free pickup and delivery
 Full refund in case of item not delivered
In-transit damage insurance
  • Availability: IN STOCK
  • Model: G513IE-HN040WS FHD-144Hz
2 Products Sold
151780 Views
Are you tired of having problems with your ASUS ROG Strix G15 G513IE-HN040WS laptop screen? Say goodbye to issues like lines on the screen, damaged display, dark areas, flickering screens, and dull colors due to low brightness and contrast that make it hard to see. Buy this brand new 15.6-inch 144Hz Full HD display and bring your ASUS ROG Strix G15 G513IE-HN040WS laptop back in action again.
Key Features of the ASUS ROG Strix G15 G513IE-HN040WS Screen:
144Hz Refresh Rate: This screen features a 144Hz refresh rate, which ensures smooth and lag-free fluid visuals, making it a perfect display for gaming laptops.