ASUS ROG Zephyrus GA401QM-G14.R73060 14.0" 144Hz FHD LCD LED Laptop Screen (40 Pin eDP)
10-day free pickup and delivery
 Full refund in case of item not delivered
In-transit damage insurance
  • Availability: IN STOCK
  • Model: GA401QM-G14.R73060 144Hz FHD
0 Products Sold
152735 Views
This ASUS ROG Zephyrus GA401QM-G14.R73060 laptop screen is a 14.0 Inch diagonal Oxide-TFT LCD display screen delivers stunning Full HD imagery With a resolution of 1920 (RGB)×1080 pixels, resulting in a pixel density of 157 PPI. The pixel format follows an RGB vertical stripe arrangement, offering vibrant and accurate color reproduction. It has a 144Hz refresh rate.
ASUS ROG Zephyrus GA401QM-G14.R73060 Screen’s Quality
Why Buy from Us?
LAPTOP SCREEN SPECIFICATIONS
COMPATIBLE LAPTOP MODELSASUS ROG Zephyrus GA401QM-G14.R73060 series laptops with 144Hz FHD Display
SCREEN SIZE14.0 Inches ( Diagonal )
RESOLUTIONFHD 1920 x 1080 Pixels, 157 PPI
BACKLIGHTLED
SCREEN SURFACEMatte/ Anti Glare
INPUT SIGNAL INTERFACE40 Pin
REFRESH RATE (FRAME RATE)144Hz