LG Philips LP156WHB-TPA1 15.6" HD LCD Laptop Screen (1366 x 768, 30 Pin eDP)
10-day free pickup and delivery
 Full refund in case of item not delivered
In-transit damage insurance
  • Availability: IN STOCK
  • Model: LP156WHB-TPA1
14 Products Sold
1514625 Views
Specifications
Panel BrandLG Display
Size15.6 Inch Wide Screen (13.6"x7.6")
Panel Typea-Si TFT-LCD
Resolution1366x768, WXGA
Display ModeTN, Normally White, Transmissive
Brightness200 cd/m2 (Typical)
Contrast Ratio500:1 (Typical)
Display Colors262K (6 bit)
Viewing Angle45/45/15/35 (Min.)
Frequency60Hz
Lamp TypeWLED, Embedded (LED Driver)
Signal InterfaceeDP (1 Lane), 30 Pins
Input Voltage3.3V (Typical)