ACER PREDATOR HELIOS 300 PH315-53-7144 15.6-inch Full HD IPS LCD LED Laptop Screen (1920x1080, 40 Pin, 144Hz)
ACER PREDATOR HELIOS 300 PH315-53-7144 15.6" Full HD IPS LCD Laptop Screen (1920 x 1080)
10-day free pickup and delivery
 Full refund in case of item not delivered
In-transit damage insurance
  • Availability: IN STOCK
  • Model: ACER PREDATOR HELIOS 300 PH315-53-7144 FHD-IPS
0 Products Sold
1511579 Views
This is a 15.6-inches Full HD LCD screen for ACER PREDATOR HELIOS 300 PH315-53-7144 laptops which has resolution of 1920 x 1080 Pixels with LED backlit display and have 40 Pin eDP Connector on right side (if look from front side of screen). It has a refresh rate of 144Hz.
What is Resolution of ACER PREDATOR HELIOS 300 PH315-53-7144 Screen?
ACER PREDATOR HELIOS 300 PH315-53-7144 Screen’s Quality:
LAPTOP SCREEN SPECIFICATIONS
COMPATIBLE LAPTOP MODELSACER PREDATOR HELIOS 300 PH315-53-7144 Laptops with 144Hz IPS Display