Lenovo LEGION S7 82BC0040IX 15.6-inch 144Hz Full HD IPS LCD LED Laptop Screen (1920x1080, 40 Pin)
Lenovo LEGION S7 82BC0040IX 15.6" FHD 144Hz Laptop LCD Display Screen
10-day free pickup and delivery
 Full refund in case of item not delivered
In-transit damage insurance
  • Availability: IN STOCK
  • Model: Lenovo LEGION S7 82BC0040IX-144Hz
0 Products Sold
153785 Views
This is a 15.6-inches Full HD LCD screen for Lenovo LEGION S7 82BC0040IX laptops which has resolution of 1920 x 1080 Pixels with LED backlit display and have 40 Pin eDP Connector on right side (if look from back side of screen). It has a refresh rate of 144Hz.
What is Resolution of Lenovo LEGION S7 82BC0040IX Screen?
Lenovo LEGION S7 82BC0040IX Screen’s Quality:
LAPTOP SCREEN SPECIFICATIONS
COMPATIBLE LAPTOP MODELSLenovo LEGION S7 82BC0040IX Laptops with 144Hz IPS Display