Samsung ATNA33XC11-0 13.3" FHD OLED Non touch Laptop Screen Display (1920x1080, 30-Pin eDP)
In-transit damage insurance
  • Availability: IN STOCK
  • Model: ATNA33XC11-0 FHD OLED
0 Products Sold
15183 Views
Samsung ATNA33XC11-0 13.3-inch FHD OLED Laptop Screen Display (1920 × 1080, 30-Pin eDP)
Key Specifications
  • Brand: Samsung
  • Model: ATNA33XC11-0
  • Screen Size: 13.3-inch
  • Resolution: 1920 × 1080 Full HD
  • Panel Type: OLED (AM-OLED), Full Module
  • Pixel Density: 166 PPI
  • Refresh Rate: 60Hz
  • Brightness: 400 nits Typical
  • Contrast Ratio: 100,000:1 (Typical)
  • Viewing Angle: 85/85/85/85
  • Color Gamut: 100% DCI-P3
  • Color Depth: 1.07 Billion Colors
  • Surface: Glossy (Haze 0%)
  • Response Time: Ultra-fast (~1 ms)
  • Connector: 30-Pin eDP (eDP 1.4)
  • Touchscreen: No
  • Panel Design: Ultra-slim panel
  • Voltage: 3.3V / 10V (Typical)