Lenovo LEGION 7-16ACHG6 16.0-inch 165Hz WQXGA 2560x1600 LCD LED Laptop Screen Display (40 Pin eDP)
Lenovo LEGION 7-16ACHG6 16.0" WQXGA 165Hz Laptop Screen
10-day free pickup and delivery
 Full refund in case of item not delivered
In-transit damage insurance
  • Availability: IN STOCK
  • Model: LEGION 7-16ACHG6-165Hz
0 Products Sold
155629 Views
Buy this brand new 16-inch 165Hz QHD screen and bring your Lenovo LEGION 7 16ACHG6 series back to life. You can install this display yourself after watching some Do-it-Yourself (D-I-Y) videos on YouTube or hiring a local technician.
Key Features of the Lenovo LEGION 7 16ACHG6 Series Screen:
165Hz Refresh Rate: This screen features a 165Hz refresh rate, which ensures smooth and lag-free fluid visuals, making it a perfect display for gaming laptops.