Samsung ATNA40YK07 14-inch 2.8K OLED Laptop Screen Display (2880 x 1800, 40-Pin eDP)
In-transit damage insurance
  • Availability: IN STOCK
  • Model: ATNA40YK07 2.8K OLED
0 Products Sold
154718 Views
Samsung ATNA40YK07 14-inch 2.8K OLED Laptop Screen Display
Technical Specifications
  • Screen Size: 14.0 inch
  • Resolution: 2880 × 1800, WQXGA+
  • Aspect Ratio: 16:10
  • Pixel Density: 242 PPI
  • Panel Type: AM OLED
  • Display Surface: Glossy, haze 0%
  • Brightness: 400 cd/m² (typical)
  • Contrast Ratio: 100000:1 (typical)
  • Viewing Angles: 85° Left / Right / Up / Down
  • Colour Support: 1.07 billion colours
  • Response Time: 1 ms (typical Tr+Td)
  • Pixel Arrangement: S Stripe RGB
  • Form Factor: Slim design, thickness up to 3.2 mm
  • Connector Type: 40 Pin eDP