LG LP156WFG-SPF3 15.6-inch 144Hz FHD IPS LCD LED Laptop Screen (1920x1080, 40 Pin eDP)
LG LP156WFG-SPF3 15.6" 144Hz FHD LCD Laptop Screen
In-transit damage insurance
  • Availability: IN STOCK
  • Model: LG LP156WFG-SPF3-FHD-144Hz
1 Products Sold
157301 Views
LG LP156WFG-SPF3 Screen Summary:
This LG LP156WFG-SPF3 Screen is a 15.6-inch diagonal a-Si Ultra Slim TFT-LCD display panel with integrated WLED backlight system with LED driver without touch screen for high end gaming laptops. It has a Full HD Resolution of 1920 x 1080 pixels. This LCD Screen comes with a 40 Pin eDP1.4 Connector on bottom right side (if you look from screen backside) and 144Hz Refresh Rate.