LG LP156WFG-SPT3 15.6-inch 165Hz FHD IPS LCD LED Laptop Notebook Screen (1920x1080, 40 Pin eDP)
LG LP156WFG-SPT3 15.6" 165Hz FHD LCD LED Laptop Screen
In-transit damage insurance
  • Availability: IN STOCK
  • Model: LP156WFG-SPT3-FHD-165Hz
0 Products Sold
155104 Views
LG LP156WFG-SPT3 Screen Summary:
This LP156WFG-SPT3 Screen is a 15.6 Inch diagonal a-Si Ultra Slim TFT-LCD display panel with integrated WLED backlight system with LED driver without touch screen. It has a Full HD Resolution of 1920 x 1080 pixels. It comes with a 40 Pin eDP bottom right Connector and has 165Hz Refresh Rate.